Silní ľudia dávajú karme možnosť, aby sama urobila všetku špinavú robotu


Karma nie je len slovo. Je to reálna a hrozivá sila, ktorej je lepšie nestavať sa do cesty. Preto jej múdri a silní ľudia dovolia, aby urobila všetku špinavú robotu namiesto nich. A všetci tí, čo si naozaj „zaslúžia“ karmickú odplatu, sa jej isto nevyhnú, či už skôr alebo neskôr…

Je možné, že v istej chvíli života vám niekto ublíži alebo vám milovaný človek zlomí srdce. Lenže pomstiť sa tomu, kto Vám ublížil, nie je najlepšie rozhodnutie.

Tu je 5 dôvodov, prečo silní ľudia nevyhľadávajú pomstu a radšej nechávajú všetko na karmu.

1. Pomsta vám nepomôže, aby ste sa cítili lepšie.

Keď túžite po pomste, myslíte si, že Vám to pomôže. Na chvíľu sa budete cítiť lepšie, lenže tým neodstránite ani nevymažete z pamäti to, čo sa vám stalo. Výčitky svedomia a súcit s tým, komu ste sa pomstili, vo vás zanechajú nepríjemný pocit. Nechajte karmu, nech si urobí svoju prácu.

2. Pomsta vám môže priniesť problémy.

Keď vás niekto zradí a spôsobí vám bolesť, máte chuť vyliať si zlosť, napríklad poškriabať dotyčnému kľúčom auto. Lenže v takom stave nie ste schopný zvážiť následky svojich činov a tie môžu byť fatálne.

Nešpiňte si ruky. Karma sa sama postará o to, že dotyčnému v zákrute niekto vrazí do auta alebo dostane defekt práve vtedy, keď sa ponáhľa na dôležité stretnutie.

3. Nemôžete sa pomstiť všetkým.

Ak sa budete mstiť všetkým ľuďom, ktorí vám svojho času ublížili, premárnite tým väčšinu svojho života! Je to zbytočné plytvanie drahocenným časom.

Silný človek vie, kedy má odísť, aj keď mu to padne zaťažko. Vie však aj to, že karma nepochybne vráti pôvodcovi všetko zlo, ktoré napáchal.

4. Vy sami si môžete privolať na seba bumerang.

Mstiť sa človeku, ktorý vám ublížil, nemá zmysel, pretože sa vám to môže karmicky vrátiť ako bumerang! Silní ľudia to vedia. Vedia, že aj keď si to ten druhý zaslúži, nemá zmysel kaziť si karmu a privolávať si nešťastie na vlastnú hlavu.

5. Najlepšia pomsta je váš úspech.

Len málo čo dokáže tak naštvať človeka, ktorý vám ublížil, ako váš úspech. Nepríjemnosti a zrada často stimulujú človeka, aby sa snažil dosiahnuť viac. Karma odmení toho, kto si to zaslúžil alebo kto nezaslúžene trpel.

Nemôžete kontrolovať počínanie iných ľudí, zato vždy môžete kontrolovať seba.