Päť fráz, ktoré si musíte povedať v ťažkých životných situáciách


Ak chcete prežiť ťažké časy, musíte najskôr zmobilizovať všetky svoje vnútorné zdroje a pripraviť sa na to správnym spôsobom.

Verte mi – všetko bude lepšie. A zopakujte si tieto frázy.

1. Mám právo trochu si poplakať, pretože čoskoro sa budem znova smiať

Emocionálny výlev je veľmi dôležitý, aby človek prežil obdobie súženia, vyrovnal sa so zlyhaním, chybami, ťažkosťami. Nikdy plač nezadržiavajte alebo necítite vinu za depresiu a nedostatok sily.

Je však dôležité uvedomiť si, že tento stav, potreba „pozerať sa do očí našich démonov“, by nemal trvať príliš dlho.

Plač a premýšľanie o našich problémoch slúži veľmi jasnému účelu: pomôcť nám prijať to, čo sa stalo, pohnúť sa vpred, zmeniť situáciu a seba samých.

2. Osoba, ktorá mi môže pomôcť, aby som prežil ťažkosti, som ja sám

Môžete byť obklopení dobrými priateľmi, citlivým partnerom a milujúcou rodinou, ktorá sa o vás stará. Mali by ste však byť schopní zvládnuť tieto ťažkosti sami.

Advertisements

Bez vôle, bez energie a bez nádeje bude pre vás veľmi ťažké dostať sa z tejto temnej miestnosti, do ktorej ste spadli. Vypočujte si ľudí vo vašom okolí, prijmite ich pomoc, ale potom musíte začať tento vnútorný proces prekonávania ťažkostí, vy sám.

3. Nemôžem zmeniť okolnosti, ale môžem zmeniť svoj postoj k nim

Existujú veci, ktorým sa nemožno vyhnúť: strata, choroba, odlúčenie, vzťahy, ktoré sa napriek všetkému úsiliu narušia …

Nikto z nás nemôže stopercentne kontrolovať tieto ťažkosti a okolnosti, ktoré nám niekedy život prinesie. Za naše myšlienky však zodpovedáme iba my.

Nemôžem nás úplne znehybniť a priniesť iba negatívne emócie. Akonáhle „to urobím“ úplne zmením našu náladu a objavím tak nové silné stránky.

4. Začnem žiť, keď prekonám svoj strach

Komfortná zóna je neviditeľný priestor, ktorý nás obklopuje a dáva nám pocit bezpečia a kontroly nad situáciou.

Keď však narazíme na ťažkosti a trápenia, cítime, že sa tieto neviditeľné steny rozpadajú a zanechávajú nás úplne bezbrannými. Musíme prekonať tento strach a ísť nad rámec kedysi príjemného pohodlia, ktoré nás obklopovalo.

Advertisements

Ak sa bojíte dokonca premýšľať o tom, čo sa vám teraz stane, po prekročení tohto limitu najprv prijmite, čo sa stalo, a potom si pripomeňte, že život pokračuje, a vy spolu s tým. Do toho!

5. Každý deň sa musím starať o svoj pokoj a vnútornú rovnováhu

Staráte sa o svoju stravu, váhu, chodíte k lekárovi a kontrolujete si tak svoje zdravie. Neustále premýšľate a staráte sa o svojich blízkych a večer možno padáte do postele takmer bez sily.

Teraz sa pýtajte sami seba, kedy ste naposledy premýšľali o svojich pocitoch, potrebách a svojom vnútornom svete?

Oplatí sa položiť si túto otázku každý deň. Ak uprednostňujeme potreby druhých, začneme sa zanedbávať.

Ak sústredíme svoje úsilie na materiálne veci, snažíme sa ich zhromažďovať alebo prijímať, zabudneme na skutočne dôležité veci: naše šťastie, našu integritu ako človeka.

A nezabúdajte predovšetkým na to, že život plynie a všetko sa neustále mení. A my sme súčasťou tohto pohybu.