Psychológ vymenoval 10 pravidiel života šťastného človeka


10. Šťastie je len sprievodným znakom správneho spôsobu života.

Šťastie, radosť a úspech sú len vedľajším produktom dobre zorganizovanej činnosti. Činnosť, ktorá vám prináša všetky tieto emócie.

Ten, kto si vytýčil za cieľ dosiahnuť tieto „vedľajšie produkty“, sa k nim posúva ako ku horizontu: čím viac sa k svojim snom približuje, tým viac sa od nich vzďaľuje.

9. Pri komunikácii s iným človekom nezabúdajte, že aj on má o sebe dobrú mienku. Tak ako vy o sebe

Nikdy nezabúdajte, že človek, s ktorým sa rozprávate, je taká istá osobnosť ako vy. Má svoje vlastné názory na veci a má na to dobrý dôvod.

8. Ak sami nič nerobíte, ako vám môže niekto pomôcť? Riadiť sa dá len auto, ktoré je v pohybe

Človeka definujú predovšetkým jeho činy. Nikto vám nepomôže, ak budete len chodiť a každému hovoriť, ako veľmi chcete napísať knihu.

Vaše dielo by malo mať hmatateľnú podobu.

7. Staňte sa úspešným a všetky krivdy zázračne zmiznú

Mnohé krivdy sa rodia v našom vnútri kvôli vlastnému pocitu nenaplnenosti. Niekedy v sebe nosíme pocit krivdy a myslíme si, že situáciu môže napraviť len ten, kto ju spôsobil. Avšak takto to nefunguje. Začnite robiť to, čo vás baví a vyniknite v tom a všetky krivdy sa rozplynú.

Advertisements

6. Chcete spoznať svojho najväčšieho nepriateľa? Pozrite sa do zrkadla!

Náš jediný a hlavný nepriateľ je v našom vnútri. Z večného kolotoča nepriazne osudu sa dostaneme len tak, že odstránime vnútorné prekážky, ktoré nám bránia v raste a rozvoji.

5. Hľadajte správnu cestu, nie priamu.

Povedzme, že ste na 30. poschodí a potrebujete sa dostať dolu. Najpriamejšia cesta vedie cez okno. Tam sa však vaša cesta zrejme aj skončí. Prezieravejšie a správnejšie riešenie by bolo hľadať výťah alebo v najhoršom prípade schody.

4. Keď človek nemá cieľ, nič nevidí. Platí to aj naopak: cieľ ostrí zrak.

Vaša pozornosť je obmedzená, vidíte len to, čo potrebujete. Cieľ je ako ohniskový bod: ak ho zle nastavíte, neuvidíte to, čo naozaj potrebujete.

3. Ak chcete niekomu niečo dokázať, žijete pre toho človeka

Ak chcete byť šťastný, prestaňte dokazovať, že máte pravdu. Ak žijete pre seba, nemá zmysel nikomu nič dokazovať.

2. Schopnosť milovať a dobre znášať samotu je znakom duchovnej zrelosti

Zle znáša samotu len ten, komu je zle zo seba. Chodí do spoločnosti a myslí si, že tam to bude iné. Duchovne zrelý človek využíva samotu na vlastný rozvoj a zhromažďuje informácie, ktoré môže v komunikácii odovzdať inému človeku.

Advertisements

1. Šťastie spočíva v tom, že to, čo CHCEM, MÔŽEM a MUSÍM, má rovnaký obsah

Človek sa často zmieta medzi týmito tromi smermi: mal by som, ale nechcem, chcem, ale nemôžem atď. Jediné, čo človek musí, je rozvíjať sa. To, čo chcete, sa musí riadiť tým, čo musíte (rozvoj). A to, čo môžete, je sila, ktorou dopĺňate tento systém, jeho hnací motor.