VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

Mnohí si pestujú vlastný „peňažný strom.“ A viete, treba ho polievať aby rástol

Like? Daj Like!

Črepníková rastlina, známa ako „Tlstolist“, ľudovo nazývaná aj „peňažný strom“, zdobí parapety mnohých z nás. Niektorí veria, že táto kvetina prináša rodine bohatstvo a hojnosť. Iný ju používajú na liečebné účely. Ale vo všeobecne platí, že táto rastlina je pomerne krásna, a preto si ju veľa ľudí pestuje čisto pre estetiku.

Dnes vám predstavíme krásu ale aj nedostatky tohto úžasného „peňažného stromu“.

Reklama

Tlstolist má mnoho odrôd. Avšak najčastejšie sa vyskytuje ako izbová rastlina nazývaná aj „peňažný strom“. Niekedy však táto rastlina figuruje pod názvom Crassula, Zhiryanka.

Tlstolist obsahuje vysoké koncentrácie arzénu preto lieky, ktoré obsahujú túto rastlinu, neodporúčajú používať na vnútorné použitie. V prípade predávkovania, môže nastať vracanie, hnačka alebo strata vedomia.

Herpes na perách. Vytlačte šťavu z niekoľkých listov. Postihnuté miesto potierajte každých 30 minút. Môžete to urobiť aj inak – namočťe vatu do šťavy, položte ju na postihnuté miesto a zafixujte pomocou leukoplastu.

Angína, bolesť v krku. Z 10 listov vytlačte šťavu, zmiešajte ju s 200 ml vody a kloktajte 3-5 krát denne.

Peptický vred a dvanástnikový vred. Ráno, 1 hodinu pred jedlom, zjedzte 2 listy tlstolistu, dôkladne ich požujte.

Pyelonefritída, cystitída. Nasekajte 5 listov, zalejte ich 200 ml horúcej vody, nechajte odležať 1 hodinu a preceďte. Dávkovanie je nasledovné, 1 polievková lyžica 15 minút pred jedlom 3 krát denne.

Artritída, artróza. Vytlačte šťavu z 10-15 listov a pred spaním si ňou natrite postihnuté kĺby.

Hemoroidy. Aplikujte rozrezaný list na zasiahnuté miesto. Účinkuje okamžite.

Popáleniny, podliatiny, výrony, rany, rezy, vredy. Naneste kašu z listov na boľavé miesto, zaistite obväzom. Vymieňajte preväzy podľa toho ako rýchlo budú vysychať. (každé 2-3 hodiny)

To je ale zaujímavý strom.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.