«Keby ste vedeli, koľko priateľov som pochovala, ktorí viedli výnimočne zravý životný štýl!»


Autor: Svetlana Kazina

Tu pozorne počúvajte!

1. Choroby nepochádzajú z toho, že je zlé životné prostredie, voda je špinavá, jedlo plastové a málo sa hýbeme. V žiadnom prípade. Toto je prvé.

Choroby nepochádzajú z toho, že ste v meste alebo na dedine. Verte mi, že ľudské telo je ideálny stroj na prispôsobenie sa akýmkoľvek podmienkam a jedlu. Tu my dedinčania nemôžeme jesť vaše mestské práškové jedlo, piť vašu vodu a cítiť váš vzduch. Ale nie preto, že by bolo všetko špinavé. Ale preto, že je to iné. Nezvyknuté na naše telo. A vám v našich horách je zle z našej pramenitej a riečnej vody, z kravského mlieka, jahňaciny a ostatného a z našej výšky a tlaku vám praskajú hlavy ako melóny. Ale nie tam a tam nie je zlé! Máme len iné prostredie. Vy ste tu prispôsobení a my sme tam. Ľudia ochorejú v horách aj v meste, uspokojte sa!!! A v mestách sú aj dlhovecí.

2. Po druhé: Ak človek žije v súlade s prírodou, modlí sa, medituje, je nakličené zrnká pšenice, nosí účes ako Ježiš alebo bohyňa Káli a daruje sirotincom, neznamená to, že sa dožije 100 rokov a zomrie zdravý! Vôbec nie!

Prečo si myslíte, že ak žijete na pobreží v lotosovej pozícií, neochoriete? Keby ste vedeli, koľko priateľov som pochovala, ktorí viedli výnimočne zravý životný štýl! VÝNIMOČNE ZDRAVÝ!!! Sú medzi nimi športovci, lekári, liečitelia a ľudia, ktorí nepretržite pracujú na svojom duchovnom raste. Nefajčari, nepili, nenadávali, umierali na rakovinu.

Nikdy nepochopíte, prečo choroba prichádza. Prestaňte sa trápiť pojmami «je zakázané», «diéta», «hriech». Nepredĺťi vám to život. Lebo choroba nie je v tele, choroba je v hlave.

Tak len ŽIJTE V POTEŠENÍ!

Robte všetko pre radosť.

— Naučte sakonečne jesť to, čo máte radi, nie to, čo je zdravé. Len jedzte, nežrite.

— Nemôžete prestať fajčiť? Neprestávajte! Nefajčite však s výčitkami, ale s potešením. Vôbec nemusíte prestať fajčiť. Musíte CHCIEŤ nefajčiť. Zákaz vždy funguje opačne.

— Prestaňte chodiť do nemilovanej práce, alebo sa z nej naučte mať radosť, nech už je akákoľvek.

— Nenechajte sa oklamať apelmi módy, doby, internetu atď. Nedávajte na seba cudzie a falošné obrázky vysokoduchovného človeka. Nie je možné smutne sa pozerať na účty na sociálnych sieťach. Akákoľvek stena, potom séria obrázkov s tretím okom, in-yanmi a mandalami. Akákoľvek účet, potom zoznam aforizmov lámov, veštcov, starších mužov, zrazu múdrejších hercov a múdrych mužov, ktorí nikdy neexistivali. Pozeráš a rozmýšľaš: ako som sa sem vôbec dostala, k takým vysoko duchovným osobnostiam? Preboha, niekedy mi je zle z takýchto «vysoko duchovných správ», za ktorými vlastne sú tí najobyčajnejší ľudia, ako každý iný, s akné, kazmi, pálením záhy, susedmi, príbuznými, nešťastnou láskou atď… Buďte tými, kými ste! Buďte sami sebou!

— Robte to, čo ste chceli a o čom ste snívali už od detstva. Naučte sa gitaru, klavír, spev, lyžovanie, akvarel, mozaiku, hlinu atď. Neexistujú ľudia, ktorí by nemali tvorivé sklony, hovorím vám to ako umelec. Nesnívajte o motorke, kúpte si ju! Nezhromažďujte sny, blednú a hnijú v zadných uličkách mozgu! Snívali ste o horách a parili sa v kancelárii? Choďte do hôr. Bývajte v horách, ale chcete si dať parný kúpeľ v kancelárii? Choďte do mesta! VŠETKO VO VAšICH RUKÁCH !

— Máte radi súkromie? Doprajte si rozkoš. Bojíte sa samoty? Choďte medzi ľudí!!!

— Nájdite radosť a potešenie vo všetkom. Aj keď sa zdá, že to nemôže byť.

— A hlavne: ľudia, životný štýl by nemal byť zdravý, ale ŠŤASTNÝ!

A vôbec, teraz vám prezradím najdôležitejšie tajomstvo života a samotný zmysel života: život nemá zmysel!

Jednoduch existuje Život.Ráno, poobede, večer, noc a ešte raz ráno. Existuje planéta, ľudia, fléra a fauna. Pracovné dni a sviatky. Šťastie a problémy. A je tu Smrť. A prichádza kedykoľvek, v každom veku. Máte teda čas žiť sny iných ľudí, vnútené predstavy a společenské normy?

Žite v roskoši a nehľadajte príčiny chorôb a smtri medzi príbuznými a umelcami. Toto nie je na nás, aby sme to pochopili. Ale život je daný. A treba to žiť v Radosti. Nezasahujte do iných, aby sa radovali. A dokonca pomáhajte im v tom.

No ak tak radi h+adáte zmysel života, tak uvážte, že práve v tomto – žiť v radosti.

P.S.: to všetko vôbec neznamená, že človek hľadá a že je zlé byť hľadajúcim. Nie. Ak vám to robí radosť, je to pre vás dobré. Ale to istí moji priatelia, príbuzní a neznámi sa mi priznali: « Celý

život som niečo hľadal, niekam utekal a to najdôležitejšie som mal pod nosom. Milovaní ľudia a všetko, čo som s nimi chcel urobiť, nikdy neurobím… »

Prosím vás, nezabudnite, šťastie nie je na dedine ani v meste, ani v horách, ani na rovine, je V HLAVE! Žite ako chcete a neporovnávajte svoje šťastie s inými.

VAŠE šťASTIE aj tak nikto nepochopí. Keby nebolo vyhodnocovania a prirovnania, náboženstiev a hodnôt, neboli by žiadne vojny…