Inteligentní ľudia žijú v neporiadku, nadávajú a ponocujú


Ako často používate vo svojom prejave vulgárne výrazy? Kritizujú vás kvôli neporiadku vo vašej izbe? Zostávate dlho hore? Samozrejme, že tieto návyky sa považujú za zlozvyky, ale verte alebo nie, svedčia o vysokej inteligencii a čestnosti.

Inteligentní ľudia nadávajú viac

Malá korekcia – všetko závisí od času a okolností. Treba si uvedomiť, že inteligentní ľudia používajú nadávky len na vyjadrenie svojho názoru. Okrem toho používajú nadávky na opis činností, udalostí, pocitov a myšlienok.

Podľa výskumov schopnosť používať nadávky súvisí s výrečnosťou a bohatou slovnou zásobou. To dáva zmysel, však?

Inteligentní ľudia chodia neskoro spať

Podľa výskumov sú ľudia s vysokým IQ najaktívnejší v noci.

Presnejšie, ľudia s IQ pod 75 chodia spať okolo 23:41, zatiaľ čo ľudia s IQ nad 123 chodia spať okolo 00:30.

Advertisements

Inteligentní ľudia sa rýchlo prispôsobujú

Inteligentní ľudia sa vedia lepšie a rýchlejšie prispôsobiť zmenám ako ostatní.

Inteligentní ľudia radi riešia problémy

Ak máte radi hádanky a úlohy, páči sa vám pocit, ktorý zažívate, keď vyriešite nejaký problém, potom ste pravdepodobne veľmi inteligentný človek.

Inteligentní ľudia sa snažia prísť s jedinečnými riešeniami a nápadmi

Ako povedal Einstein, skutočný znakom toho, že niekto je inteligentný, je to, že ho nevnímame podľa jeho vedomostí, ale podľa jeho predstavivosti.

Inteligentní ľudia vnímajú neúspech ako ponaučenie

Je to vlastnosť veľmi inteligentných ľudí. Vždy na sebe vidia to dobré a snažia sa z toho vyťažiť to najlepšie. Učia sa zo svojich chýb.

Inteligentní ľudia sú tiež veľmi morálni

Ako povedal Martin Luther King, vzdelanie by malo naučiť ľudí kriticky a intenzívne myslieť. Inteligencia a charakter sú cieľom vzdelávania.

Advertisements

Inteligentní ľudia sú neusporiadaní

Keď sa nabudúce bude niekto pohoršovať, že máte neporiadok v dome a pripomenie vám, že by ste si mohli upratať, spomeňte si, že je to vlastnosť inteligentného človeka.

Na záver

Inteligentní ľudia konajú, riešia problémy a myslia inak. Ignorujú každodenné problémy, ako napríklad udržiavanie čistoty a dodržiavanie dohodnutého harmonogramu.

Majú tak slobodu, aby boli tvorivejší a efektívnejší.