Čo netreba robiť so snubným prsteňom


Snubný prsteň nie je len symbolom manželstva, ale aj znakom lásky, dôvery a vernosti.

Preto niet divu, že sa s ním spája mnoho povier a znamení.

Poradíme vám, ako treba zaobchádzať so snubným prsteňom, ak chcete, aby vaše manželstvo bolo dlhé a šťastné:

Po prvé, svadobné obrúčky nevesty a ženícha by nemali byť odlišné. Niekedy je obrúčka nevesty hrubšia ako obrúčka ženícha. To sa môže v zlom prejaviť na harmónii rodinných vzťahov.

Zlým znamením je, ak dovolíte niekomu vyskúšať si váš snubný prsteň. Preto nikdy, ani pred svadbou, ani po nej, by sme nemali prsteň nikomu dávať na vyskúšanie. Podľa povery tým vlastník prsteňa odovzdá svoje manželské šťastie alebo osud a na oplátku si prinesie do života hádky a škandály. Ak však nie je možné odmietnuť vyskúšanie, prsteň by sa nemal podávať z ruky do ruky, ale jednoducho ho treba položiť na nejaký povrch.

V dnešnej dobe máme na výber veľa druhov snubných prsteňov: jednoduchých alebo zdobených kameňmi či vzormi. Jednoduché a hladné obrúčky sa najlepšie hodia na úlohu zásnubných prsteňov. Hovorí sa, že tí, čo nosia takéto prstene, majú „hladký“ bezproblémový manželský život.

Advertisements

Chcete prsteň so vzorom? Tak nech má súvislé neprerušené línie, potom aj váš spoločný život bude plynulý.

Ak je prsteň vyrobený z dvoch druhov zlata, prináša to smolu. Hovorí sa, že manželia nebudú k sebe úprimní a budú žiť dvojitý život.

Prstene tradične kupuje ženích.

Nedovoľte, aby vaše prstene nosil niekto iný.

Panuje názor, že snubný prsteň by ste si nikdy nemali dávať dole z prsta. Avšak neustále nosenie obrúčky na prste môže dokonca negatívne vplývať na vaše zdravie. Prsteň blokuje tok energie, preto by ste ho nemali nosiť dlhšie ako štyri hodiny denne.

Ak sa stane, že jeden z manželov prsteň stratí, treba čo najskôr, maximálne do týždňa, dať vyrobiť jeho presnú kópiu.

Ak ste našli cudzí snubný prsteň, je to znamenie, že čoskoro sa niekto vydá alebo ožení, že do rodiny príde niekto nový. Nájdený prsteň by ste si nemali ponechať a ani ho nosiť. Lepšie urobíte, ak ho dáte roztaviť na iný šperk.

Nikdy nehádžte snubný prsteň! Počas hádky sa môže stať, že niektorý z manželov hodí svoj snubný prsteň do tváre toho druhého. To by ste nemali robiť s predmetom, ktorý má byť vaším talizmanom a má vás chrániť.