Silný príbeh o tých najdôležitejších: bratovi a sestre


Keď nás niečo bolí, sme pravdepodobne nespokojní. Šťastní ľudia nie sú drzí keď stoja v rade, nenadávajú v dopravných prostriedkoch, neohovárajú kolegov. Šťastní ľudia žijú akoby v inej realite. Nepotrebujú to, čo musíme mať my. Pamätajú si veľa zaujímavých vecí, ktoré počujú od ľudí. Kto hovorí o tom, aké to bolo, a niekto o tom, ako by to mohlo byť.

Dnes vám chceme povedať jeden veľmi dobrý, aj keď krátky príbeh o tom, ako istý bohatý brat mal chudobnú sestru …

Živila sa predajom mlieka a zeleniny, ktorú vypestovala v záhrade. V lete stála vedľa cesty a predávala huby a lesné plody a v zime žila zo zásob, ktoré sa jej podarilo nazbierať v lete. Brat sa za svoju sestru hanbil a nikdy ju nepozval do svojho mesta, a už vôbec nie do svojho bohatého a luxusného domu. Sestra svojho brata nikdy neurážala a vždy mu dávala dary, rovnako ako aj jeho rodine a to pri každej príležitosti. Darčeky vždy vyrábala sama, vlastnými rukami.

Od brata nikdy nič nežiadala. Vždy sa k nemu správala s porozumením a rešpektom. Dievča malo nepekný a maličký domček, k tomu neveľký pozemok a nejaké domáce zvieratá.

Uplynulo veľa rokov … odvždy sa bratovi hádzali obchodní partneri do cesty lebo mali záujem s ním rozbehnúť biznis. Jeho žena však ušla za iným, zo syna sa stal narkoman, byt mu zhabali kvôli dlhom. Vtedy si brat spomenul na svoju sestru a vybral sa do dediny ..

U nej bolo všetko v poriadku: štyri kravy mávali chvostom, ošípané ani neporátal, v garáži stálo nové auto, vďaka ktorému sestra dopravuje výrobky do mesta. Má dve deti, ktoré pomaly končia svoje štúdiá a prestretý stôl – moje oči sa nevedeli vynadívať, všetko má svoje, chutné, najčerstvejšie.

Brat sa právom hanbil … začal svoju sestru žiadať o odpustenie, ale ona nebola nahnevaná a ponúkla mu ubytovanie aj prácu.

Morálne poučenie znie: neznevažuj zem, ktorá ťa porodila, a neodvracaj sa od svojej vlastnej krvi…

Pane Bože daj, nech nikto z nás nemusí byť na mieste týchto ľudí. Každý z nás má právo na šťastie a môže byť šťastným človekom, ale spolu s tým nesmieme zabúdať, že Zem je guľatá.