Ak sa vám vo sne zjaví nebožtík, znamená to toto


Niekedy sa ľuďom snívajú sny, v ktorých sa im zjavuje zosnulý blízky človek. Možno to naozaj znamená, že chce niečo povedať.

Sny, v ktorých sa zjavuje nebožtík, sa volajú „návštevy“. Niekedy sú tieto sny veľmi živé a realistické. Môžu človeka upokojiť a uvoľniť, alebo ho vystrašiť a naplniť hrôzou.

Veľa ľudí tvrdí, že krátko po strate priateľa alebo blízkeho príbuzného premýšľali o smrti. Pre mnohých ľudí sa takéto zážitky ukážu ako oveľa vážnejšie, než si možno predstavovali.


Advertisements

Psychologička Laurie Mooreová tvrdí, že návšteva zosnulého blízkeho človeka vo sne je znakom toho, že jeho duša sa snaží odovzdať správu. Môže sa napríklad snažiť povedať, že je všetko v poriadku a že sa konečne dostal na „druhú stranu“.

Podľa L. Mooreovej ďalším dôvodom, prečo sa môže nebožtík zjavovať v spánku, je snaha podporiť a upokojiť blízkeho človeka. Niekedy však pocit po takejto „návšteve“ nie je taký príjemný a človek môže prežívať strach, či dokonca hrôzu.

V tomto prípade sa mŕtvy snaží upútať pozornosť, preto môže vyzerať zvláštne alebo sa na seba nepodobá. V niektorých prípadoch môže ísť o telepatiu. Aj keď takýto návštevník nehovorí priamo vo sne s človekom, znamená to, že ho pred niečím varuje.


Advertisements

Mnohí ľudia uvádzajú, že rada, ktorú im dal zosnulý v sne, im pomohla vyriešiť ťažkú situáciu.

Mooreová hovorí, že takýchto návštev sa netreba báť, pretože sa s týmto javom stretáva takmer každý, komu zomrel niekto blízky. Ak človek nikdy nevidel vo sne svojho milovaného zomrelého, znamená to, že si svoje sny jednoducho nepamätá.

Patrick McNamara, profesor neurológie na Bostonskej univerzite, sa tiež zaujímal o túto tému. Hovorí, že všetky takéto sny majú jedno spoločné – zosnulý vyzerá krásne a zdravo.

Snívalo sa vám niekedy s niekým, na kom vám záležalo? Čo vám povedal?