7 východných pravidiel čistoty


Týchto sedem jednoduchých pravidiel čistoty z východu môžu byť veľmi užitočné pre každého z nás:

1. «Čistota rúk» znamená, nebrať si zvyšné peniaze. Nie je možné vyplácať peniaze na inú osobu. Ak peniaze neboli určené pre vás, ale získali ste ich podvádzaním alebo mazaním, vnesú parazity a problémy do vášho tela a aj života.

2. «Čistota uší» Znamená to, že by ste nemali počúvať ľudí vystrašených, roztržitých a pochmúrnych, ako aj chrániť svoj sluch pred klebetami a prázdnymi rozhovormi.

3. «Čistota očí» – neznečisťujte si zrak závisťou a žiadostivosťou o to, čo váš sused má, neznečistite oči sledovaním scén násilia a krutosti. Sledujte dokonalosť sveta a krásu jeho farieb.

4. «Čistota pier» – nekontaminujte ústa nadmernou výrečnosťou a nevhodným jazykom. Zlé tóny vašej reči vám priveľmi znečisťujú telo a váš život.

5. «Čistota tela a odevu», čo znamená, že vaše telo a oblečenie sú čisté. Dávajte pozor na svoj vzhľad. Postarajte sa o seba, aby ste sa sami potešili.

6. «Čistota myšlienok» znamená, že všetky negatívne a nepríjemné myšlienky o sebe, postojoch a sebakázaní sú zbytočnou stratou vašich myšlienok. Zbavte sa ich, vytvorte priestor pre pozitívne a kreatívne nápady.

7. «Čistota duše a srdca». Vaša duša je najčistejšia a najjasnejšia, akú máte. Nedovoľte, aby ste ju ignorovali. Ak sa budete v živote riadiť podľa jej pokynov, potom pôjdete pre vás najvýhodnejšou cestou. Milujte a za to nič nevyžadujte. Samotná láska je šťastie.