5 varovných signálov, že sa v živote uberáte nesprávnou cestou


Občas sa v živote dostanete do stavu, keď neviete, kam sa ďalej uberať a ako sa máte rozhodnúť. Súčasný svet ponúka veľa možností, že nie vždy je ľahké nájsť tú správnu cestu.

Ak sa v živote uberáte nesprávnou cestou, cítite sa nešťastní, osamelí, porazení a skľúčení. Keď však nájdete správnu cestu, cítite sa, akoby vám zázračný koberec podrazil nohy a vyniesol vás do dosiaľ nepoznaných výšin.

Povieme vám o niektorých varovných signáloch, ktoré vám pomôžu zistiť, či ste na správnej ceste.

Pripadáte si nešťastný

Jedným z hlavných ukazovateľov, že sa uberáte nesprávnou cestou, je vaša nespokojnosť. Máte pocit, že ste odrezaný od svojich cieľov a v hĺbke duše si uvedomujete, že vám niečo chýba.

Aj keď je šťastie subjektívna vec, vaše rozhodnutia by mali v konečnom dôsledku viesť k radosti. Napokon všetci túžime po väčšom šťastí, však? Preto utrácame peniaze za zdravé jedlo a permanentku do posilňovne. Preto nás to ťahá k veselým a príjemným ľuďom. Všetci túžime po šťastí a pohodlí.

Všetky vaše rozhodnutia by vám mali zabezpečiť pocit šťastia, či už z krátkodobého alebo dlhodobého hľadiska. Ak sa cítite nepohodlne, jednoducho sa zastavte a vyberte si inú možnosť. Koniec koncov, čo môžete stratiť?

Advertisements

Život neprináša výzvy

Aj keď hovoríme, že chceme mať ľahký život, je pre nás prirodzené prekonávať ťažkosti. Pomáhajú nám rásť a učiť sa, a keby sme žili na púšti, každý deň by sme čelili problémom.

Napriek tomu, že žijeme v modernom svete, doteraz máme v našej DNA zakódovanú potrebu čeliť náročným úlohám a riešiť ich. Máme to pevne ukotvené v našom vnútri, aby sme prežili a rozvíjali sa. Prekážky a ťažkosti nás robia silnejšími a ak nie ste skúšaní osudom, je to neklamným znamením, že sa uberáte nesprávnou cestou.

Nedosahujete svoje ciele

Často si svoje ciele zapisujeme a dokonca si pripravujeme plán činností na ich dosiahnutie. Ak však svoje ciele neustále prepisujete alebo odkladáte, úprimne sa sami seba spýtajte, či to naozaj chcete z celého srdca? Ak poriadne neviete, čo od života očakávate, je načase načrieť hlboko do svojej duše a prísť na to.

Naďalej sa stretávate s „nesprávnymi“ ľuďmi

Ďalším znakom toho, že ste na zlej ceste, sú nesprávni priatelia. Nemajú žiadne ambície ani veľké ciele, majú kopu zlozvykov, neustále vás ťahajú nadol a neprinášajú do vášho života nič pozitívne. Prečo ste s nimi stále v kontakte? Nedokážete to pochopiť, viac menej zo zvyku. Musíte sa však odhodlať a zmeniť svoje okolie.

Advertisements

Stratili ste samého seba

Je veľmi zlé, keď stratíte spojenie so sebou samým, ale stalo sa to. Neviete, čo od života chcete, cítite sa unavení, preťažení a dokonca máte strach. Nechápete, kto ste, kam idete a hlavne – načo.

Nech je dôvod akýkoľvek, všetci niekedy strácame samých seba. Musíme sa však vzchopiť, pretože len v našom vnútri je ukrytá odpoveď na všetky otázky. Najdôležitejšie je snažiť sa načúvať.