26 vecí, ktoré zabíjajú ženskosť


Ženy sa často sťažujú, že im chýba pozornosť mužov a že je ťažké nájsť si druhú polovičku. Mnohé ženy sa zúfalo snažia nájsť spôsob, ako v sebe zabiť ženskosť alebo ju ukryť za kopou starostí. Aby ste si uvedomili, do akej miery ste žena (a tiež aj muž mužom), musíte sa porovnať s nejakým etalónom. Nepochybujem, že budete mať odvahu priznať si veci, ktoré môžu potláčať vašu ženskosť.

Toto je 26 vecí, ktoré zabíjajú ženskosť:

1. Zhon. Žena si nakladá na plecia veci, na ktoré nestačí a potom sa začne naháňať. Lenže roztržitosť a spokojnosť sa navzájom vylučujú.

2. Prehnaná spoločenská aktivita. V skutočnosti sa žena takto snaží kompenzovať nedostatok lásky, ale to nefunguje. Spoločenským aktivitám by sa mala venovať len vo voľnom čase, keď nemá povinnosti v rodinné a mal by to byť balzam na jej dušu.

3. Nadmerná komunikácia navonok. Mimo rodiny, mimo jej komfortnej zóny. To znamená, že by mala komunikovať len s tými, čo ju milujú. Muž by mal komunikovať s tými, čo ho nemajú radi, pretože napreduje prekonávaním ťažkostí. Žena by nemala byť mimo svojej komfortnej zóny. Ďalšou chybou je, ak robí veci, ktoré nemá rada.

4. Práca. Prečo? Žena tam zdoláva ťažkosti a zvyčajne robí aj mužskú prácu. Aj keby to bola len ženská práca, ale je náročná na čas, už má sťažené domáce práce. Ak sa žene práca nepáči, ak ráno vstáva s nechuťou a núti sa ísť do práce, potom to nie je ženská práca.

5. Nohavice. Tie patria do pánskeho šatníka. Ak má žena obmedzený, chudobný, nevýrazný šatník, ktorý sa jej nepáči. Alebo ak nemá skriňu, v ktorej má uložené oblečenie. Pre muža skriňa nič neznamená, ale pre ženu je to celý svet.

6. Neženský účes. To neznamená, že by mal byť strih krátky alebo dlhý, aj keď čím dlhšie vlasy, tým lepšie. Musia byť však čisté a upravené. Krátky strih je praktickejší, ale praktickosť je slovo, ktoré patrí do mužského slovníka.

7. Nedostatok šperkov. Neschopnosť používať doplnky. Muž má povinnosť darovať šperky, nezáleží na tom, či diamanty alebo bižutériu. Každý má vlastné možnosti. Ženy dokonca nosia strieborné alebo zlaté kanti mály (hinduistické korálky).

8. Nedostatočná starostlivosť o svoje telo. Nedostatok pravidelnej fyzickej aktivity tiež zabíja ženskosť, rovnako ako nedostatok kozmetických procedúr.

9. Emočný blok. Neochota komunikovať. Žena si zakazuje prejavovať svoje city. Niekedy si ženy myslia, že majú právo len na pozitívne emócie, ale to nie je pravda. Potrebujú mať po svojom boku niekoho, pri kom môžu vyjadriť všetky svoje emócie. K hysterickým záchvatom dochádza vtedy, keď muž nepočúva ženu alebo keď žena počúva muža, ktorý dáva najavo svoje emócie. Ale hnev treba ovládať. Úplne ovládnuť hnev nedokáže nikto a potlačený hnev hlodá človeka zvnútra. Ak však budete prejavovať hnev, zničí vám to vzťah. Preto je lepšie vyzúriť sa niekde, kde vás nikto neuvidí, napríklad v špeciálnej miestnosti.

10. Nedostatok koníčkov. Je to činnosť pre dušu, ktorá neprináša peniaze, ale len morálne uspokojenie. A muž by to mal vedieť. Ak žena rada šije, mal by jej kúpiť šijací stroj. Ak má rada karaoke alebo tanec, mal by ju vziať tam, kde sa tancuje a spieva. A žena by mala vedieť, že je v poriadku mať svoje koníčky a nájsť si na ne čas.

11. Nedostatok tvorivosti. To sú veľmi podobné, aj keď odlišné veci. Kvety, záhony, interiéry: žena by sa mala kreatívne vyžiť. Mala by mať svoj kúsok vesmíru, kde môže rozvíjať svoju kreativitu. Muž sa má v domácnosti starať o veci, ktoré žena nedokáže urobiť. Keď má voľno, nech robí okolo domu a rieši veci, ktoré sa nahromadili za celý týždeň. Ak celý voľný deň preleží v posteli, začne degradovať.

12. Snaha viesť. Žena môže veľmi dobre viesť, ale je lepšie, ak to nerobí, lebo to nie je pre ňu prirodzené. Žena by mala inšpirovať. O vonkajších veciach rozhoduje len muž. Napríklad žena si sama vzala pôžičku a potom sa išla zblázniť, keď ju mala splácať. O takýchto veciach rozhoduje len muž a pre ženu je lepšie, keď o tom ani nevie.

13. Nedostatok ženských aktivít. Kým žena všetko porobí, poupratuje, navarí, zavesí bielizeň, poutiera prach, popolieva kvety, už je riadne vystresovaná. Žena robí veľkú chybu, ak všetko v domácnosti robí sama. Mala by mať aj ženské aktivity: jogu, tanec.

14. Konflikty. Žena by sa nemala zapájať do konfliktov, jej komunikácia by mala byť nekonfliktná. To platí najmä pre komunikáciu s mužmi. Konfliktné situácie s mužmi ju robia drsnejšou.

15. Mužské povinnosti. Zaťahovanie skrutiek, prestavovanie nábytku, vedenie podniku, velenie rote, zarábanie peňazí pre rodinu, úvery, hypotéky… To všetko sú mužské povinnosti a ženy by sa na nich nemali nepodieľať.

16. Konkurencia. Konkurencia ničí ženskú prirodzenosť. Žena nepotrebuje bojovať, aby bola pre niekoho najlepšia, nepotrebuje nikomu dokazovať, že je lepšia ako ostatné. Netreba si myslieť, že sa stane sebeckou, moderná žena nemiluje samu seba, ženský egoizmus je jej vzdialený.

17. Nezávislosť. Samostatnosť, sila, prísna kontrola a vytrvalosť pri dosahovaní svojich cieľov.

18. Pýcha. Keď má žena na všetko odpoveď „ja sama“. Alebo keď si v každej situácii myslí: „Môžem to urobiť lepšie, rýchlejšie, kvalitnejšie“. Niekedy sa pýcha ukrýva vo vete: „Načo sa mám ponižovať a prosiť?“.

19. Závislosť na výsledku. Keď si žena kladie podmienku, hovorí: „Ak to nebude, bude mi zle.“ Rozumná žena je spokojná s tým, čo má. Inak si začne myslieť, že si musí sama zadovážiť svojich „pár grošov“. Lenže ženu neteší, keď míňa na seba svoje peniaze. Je šťastná, keď to pre ňu robí muž.

20. Hnev. Lepšie povedané, nesprávne vyjadrený hnev. Hnev – to je urážka, odsúdenie, nadávky. Hnev sa rodí z pozorovania a obdivovania vecí, ktoré prinášajú potešenie. Žena sa pripúta k tomu, čo pozoruje a obdivuje, lenže nemôže získať všetko, na čo sa pozerá. Preto treba mať svoje city pod kontrolou hneď na samom začiatku a nie vtedy, keď vznikne pripútanosť.

21. Mechanický spôsob života. Žena vkladá lásku do toho, čo robí.

22. Sťažovanie. Žena sa nesťažuje, ale vyjadruje slovami svoje pocity. A keď sa sťažuje, tak tým niekoho obviňuje. Rozdiel medzi prosbou a sťažnosťou spočíva v jej prístupe. Žena sa má radiť s mužom a nestavať ho pred hotovú vec.

23. Mužské športy a relax. Rybolov, basketbal a futbal žene nesvedčia.

24. Nedostatok priateliek. Žena potrebuje ženskú spoločnosť na dôverné rozhovory.

25. Nedostatok času na súkromie. Len pre seba a len na ženské taľafatky. Žena nevyhnutne potrebuje venovať čas a niekedy aj peniaze na všelijaké daromnice.

26. Nedostatok plnohodnotného spánku. Ak žena chodí neskoro spať, neskoro aj vstáva. Žena by mala mať všetky podmienky na dobrý spánok, ideálne v samostatnej miestnosti.

Nech každá krásna dáma, ktorá si prečíta tieto riadky, bude oplývať ešte väčším ženským pôvabom, aj keď nepochybne každá z vás je už teraz jedinečná a zaslúži si tie najkrajšie sonety.