2 pravidlá, ktoré navždy zmenia váš osobný život


V osobnom živote sú len dve pravidlá, ktoré skutočne platia, a to ako pre mužov, tak aj pre ženy. A tí, ktorí ich nepoznajú, sú odsúdení strácať čas a nervy na nesprávnych ľudí.

Prvé pravidlo. Vo vzťahu musí ísť všetko ľahko.

Všetko by malo byť ľahké od samého začiatku. Od prvej chvíle. Človek, pri ktorom máte pocit, že ho už dávno poznáte, je pre vás vhodnejší, ako ten, čo sa vám už roky dvorí. Chlapík, s ktorým neváhate stráviť pätnásť intímnych minút na WC v nákupnom centre, je pre vás lepší ako ten, ktorému už sedem rokov píšete listy, na ktoré neodpovedá. Dievča, ktoré okamžite prejaví záujem o muža, je lepšie ako neprístupná kráska, ktorú treba vziať na Bahamy. Ľahko znamená dobre. Komplikovane znamená zle.

To je známa pravda, ktorú netreba dokazovať. Celkovo vo vzťahu netreba nič dokazovať na vlastný úkor.

Advertisements

Netreba sa o nikoho usilovať, netreba sa nikomu prispôsobovať a ani za nikým behať. Ak to urobíte raz, budete to robiť každý deň a jediné, čoho sa vám dostane, bude mrzutý a nespokojný výraz na tvári toho druhého. Ak to nefunguje hneď na začiatku, neprebehla medzi vami iskra a nerozhorel sa plameň, tak nestrácajte zbytočne čas. Znamená to, že to nie je ten pravý. Komplikované vzťahy sú dobré len pre tých, čo sa nudia a majú veľa voľného času. Všetkým ostatným takéto trápenie iba lezie na nervy.

Nemali by ste si komplikovaný vzťah odnášať na sebe. Vzťah, kde jeden iba tancuje, ako druhý píska, je ponižujúci. Je len otázkou času, kedy vám dôjde trpezlivosť. Nenechajte sa vtiahnuť do komplikovaného vzťahu.

Druhé pravidlo, ktoré je však rovnako dôležité. Vzťah by mal prinášať radosť.

Ani toto tvrdenie nepotrebuje dôkaz. Akonáhle vám vzťah prestane prinášať radosť a stáva sa nepríjemným, ukončite ho raz a navždy.

Advertisements

Nezvykajte si na hádky, plač a rozbíjanie riadu. Skoncujte s dlhými rozhovormi, obviňovaním a výčitkami. To nie je normálne! Je to cesta do pekla! Akonáhle sa zo vzťahu vytratí radosť, je nepotrebný.

Zdalo by sa, že nie je nič jednoduchšie.

Mnohí ľudia si však roky v sebe nesú a živia staré krivdy! Zamestnávajú svoj mozog zbytočnými úvahami a polemikami! Netreba to robiť! Akonáhle si uvedomíte, že vaše slová vám berú radosť, tak zatvorte ústa. Ak sa začína ostrá výmena názorov, tak odíďte. Ak vás chce niekto obviňovať a karhať, nedovoľte mu vzbudiť vo vás pocit viny. Odíďte!

Vzťahy máme pre potešenie. Všetky ostatné vzťahy „kvôli deťom“, „lebo všetci ostatní takto žijú“, „zo zvyku“, „lebo bez nej je to ešte horšie“ môžete jednoducho hodiť do koša.