16 nepríjemných pocitov, ktoré v skutočnosti znamenajú, že ste na správnej ceste


1. Nepríjemné pocity sú neodmysliteľnou súčasťou zmien.

Žiaľ, často si ich zamieňame s nešťastím a v snahe vyhnúť sa im bránime sa zmenám. Na to, aby sme získali nové poznanie, vzdali sa obmedzujúcich presvedčení a motivovali sa k skutočným zmenám, je treba pocítiť určité nepohodlie.

Nepríjemný pocit je signál, ktorý môže byť veľmi užitočný.

2. Máte pocit, akoby ste znovu prežívali svoje detské obavy.

Zistili ste, že v dospelosti čelíte problémom, s ktorými ste sa borili v detstve. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že ste sa z nich nepoučili, v skutočnosti to znamená, že si začínate uvedomovať, prečo premýšľate a cítite práve takto. A to je prvý krok k zmene.

3. Pocit „stratenosti“ a bezcieľnosti.

Pocit stratenosti v skutočnosti znamená, že ste viac prítomní vo svojom živote. Žijete menej spomienkami a myšlienkami na budúcnosť, ale viac prítomnosťou.

Kým si na to nezvyknete, bude sa vám zdať, že ste stratení. Pamätajte si, že opak je pravdou.

4. Zakalenie „ľavej hemisféry“.

Tým, že častejšie používate pravú hemisféru (viac sa spoliehate na intuíciu a emócie), môže sa vám zdať, že funkcie „ľavej hemisféry“ začínajú strácať na svojej dôležitosti. Zrazu máte ťažkosti so sústredením, organizáciou a pamäťou na drobné detaily.

Emócie sa začnú prejavovať, keď sa „rozhodnú“, že ich treba brať na vedomie. A je na nás, aby sme s nimi prestali bojovať a vzdorovať im. Namiesto toho, aby sme nad nimi získali moc, mali by sme si ich uvedomovať.

5. Poruchy režimu spánku.

Budete spať oveľa viac alebo menej ako zvyčajne, budete sa budiť uprostred noci, pretože nedokážete na prestať niečo myslieť. Budete sršať energiou alebo budete úplne vyšťavení.

6. Dochádza k udalostiam, ktoré zmenia bežný spôsob vášho života.

Zrazu sa musíte presťahovať, rozviesť, prísť o prácu, nabúrať auto atď.

7. Máte silnú potrebu byť sami.

V určitom okamihu sa vám sprotiví myšlienka tráviť každý víkend s priateľmi. Problémy iných ľudí vás väčšmi vyčerpávajú, než zaujímajú. To pravdepodobne znamená, že ste prešli „resetom“.

8. Emotívne, živé sny, ktoré si takmer vždy pamätáte do detailov.

Ak pomocou snov s vami komunikuje vaše podvedomie (alebo vám premieta obrazy vašich skúseností), tak sa vám sny snažia niečo napovedať.

9. Máte stále menej a menej priateľov.

Čoraz viac sa cítite nepríjemne v spoločnosti negatívne naladených priateľov. Ich hlavným problémom je, že si väčšinou neuvedomujú svoj pesimizmus a vám je trápne im to povedať. Postupne začnete svojich starých priateľov ignorovať.

10. Pocit, že sa rúcajú všetky vaše sny.

Možno si v tejto chvíli neuvedomujete, že sa posúvate do reality, ktorá je lepšia ako tá, o ktorej ste snívali a viac zodpovedá tomu, kým ste teraz, než tomu, za koho ste sa kedysi považovali.

11. Pocit, že vaše myšlienky sú vaším najväčším nepriateľom.

Začnete si uvedomovať, že vaše myšlienky skutočne formujú vašu realitu. Často to tak nie je, až kým vám nedôjde trpezlivosť. Potom sa snažíte myšlienky kontrolovať a až vtedy si uvedomíte, že ste ich vždy kontrolovali.

12. Neistota ohľadom toho, kto skutočne ste.

Rozplynuli sa aj posledné ilúzie o tom, kým by ste „mali“ byť. Cítite sa neistí, lebo nič nie je isté!

Ste sa v procese vývoja. Zvyčajne sa ľudia necítia neisto, keď sa veci zmenia k horšiemu, ale sú nahnevaní a uzavretí.

Inými slovami, ak cítite neistotu alebo neurčitosť, tak to zvyčajne vedie k niečomu lepšiemu.

13. Uvedomujete si, akú dlhú cestu ešte máte pred sebou.

Uvedomujete si to, pretože už viete, kam smerujete. Znamená to, že konečne viete, kde a kým chcete byť.

14. „Vedieť“ veci, ktoré by ste radšej nevedeli.

Viete, ako sa niekto naozaj cíti, alebo zistíte, že vzťah sa skončil, alebo už nemôžete ďalej vykonávať danú prácu. Príčina „iracionálnej“ úzkosti sa skrýva v podvedomom pocite, ktorý ešte neberiete vážne pre jeho zdanlivo nelogickú povahu.

15. Silná túžba hovoriť za seba.

To, že sa začínate hnevať sami na seba za to, že ste si sami dovolili zostať ľahostajnými, že ste sa sami pripravili o slovo, alebo ste dovolili, aby vám v hlave zneli hlasy iných ľudí, je znakom toho, že ste konečne pripravení prestať ich počúvať, no predovšetkým že ste pripravení milovať sami seba a rešpektovať sa.

16. Vedomie, že za svoj život a šťastie ste zodpovední len vy sami.

Tento druh emocionálnej nezávislosti naháňa strach, pretože ak ste zblúdili, všetka zodpovednosť padá len na vás.

Zároveň je to jediný spôsob, ako byť skutočne slobodný. A to stojí za to.