12 zákonov karmy, ktoré odhalia, čo je u vás zlé a nedajú sa oklamať


Ak ste si klikli na tento odkaz, pravdepodobne nebudete popierať fakt, že karma skutočne existuje.

Reč nie je o nejakom tom krutom treste za vaše hriechy, ale o univerzálnej rovnováhe sveta a harmónie. Karma vás učí o všetkom čo sa nachádza vo vašom živote a je prirodzeným výsledkom vašich činností.

Všetko dobré ale aj zlé, čo urobíte sa k vám vráti ako bumerang. Ale pritom nejde vôbec o trest ale jednoducho o potrebu vesmíru zachovať si rovnováhu. To „zlé“ sa k vám vráti v takom množstve, v akom ste ho vychŕlili zo seba.

Pre vás ako pre obyvateľa, to znamená: postupnosť, tvrdú prácu, nezištnosť a láskavosť. To vám pomôže prežiť dobrý život.

Aby ste dosiahli maximálnu vnútornú a vonkajšiu harmóniu so svetom, dodržiavajte týchto 12 jednoduchých pravidiel.

1. Zákon zodpovednosti

Akceptujte nepríjemnosti, ktoré sa objavia vo vašom živote. Na všetko existuje vysvetlenie a ak pred vami stoja problémy, treba ich prekonať aby ste sa posunuli ďalej.

Nesnažte sa utiecť pred trápením. Učte sa za seba niesť zodpovednosť.

Advertisements

2. Zákon o zachovaní mieru

Ste súčasťou sveta a vaša úloha je chrániť ho. Povinnosťou každého jedného človeka je starať sa o životné prostredie.

3. Zákon zmierenia

Ak vo všetkom čo vás postretne, vidíte len zlú stránku, v konečnom dôsledku vás to zničí. Snažte sa na všetkom nájsť niečo pozitívne. Veď predsa vždy existujú svetlé a tmavé stránky daného problému. V podstate, dôležité nie je ani to, čo sa deje s vami, ale hlavne to, čomu venujete pozornosť.

4. Zákon východiska

Každá príčina má svoj následok tak ako každý čin má svoj dôsledok. Ak zasejete priateľstvo, budete žať lásku. Ak zasejete pohŕdanie, potom budete žať nenávisť.

5. Zákon zmien

Neexistuje nič účinnejšie ako učiť sa na vlastných chybách. Každá zmena v živote prináša so sebou možnosť získať nové skúsenosti.

Advertisements

6. Zákon trpezlivosti

Ak máte veľké sny, musíte vynaložiť obrovské úsilie a preukázať značnú mieru trpezlivosti, aby sa vám všetko splnilo. Naučte sa čakať.

7. Zákon oduševnenia

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, nestrácajte čas a neplytvajte silami. Platí pravidlo, čm viac investujete, tým viac dostanete.

8. Zákon všetkých súvislostí

Všetko, čo sa vo svete deje, má svoju príčinu a spojenie. Taktiež ľudia a udalosti vo vašom živote, tak dobré ako aj zlé, sú súčasťou jedného plánu. Jednoducho nemôžete spojiť tak rozmanité „úskalia“ životnej cesty s víziou o budúcnosti. Ale keď sa pozeráte do minulosti, zvyčajne pochopíte príčinu, prečo sa dané veci stali tak ako sa stali a nie inak.

Uvoľnite sa a jednoducho si vychutnávajte radosť zo života. Vesmír sa postará o všetko ostatné.

Advertisements

9. Zákon nepretržitého vývoja

Život sa neustále mení a rok čo rok rýchlejšie: stačí sa pozrieť na technológie. Harmóniu môžete dosiahnuť len vtedy, ak sa prispôsobíte meniacemu sa svetu. A teda vaša nová mantra sa bude meniť každý deň.

10. Zákon sústredenia sa

Každý človek má svoje prednosti a schopnosti. Analyzujte ich aby ste vedeli, v čom spočíva vaša sila. Vďaka tomu budete úspešne napredovať v živote. A nevzdávajte sa, ak to okamžite nezaberie!

11. Zákon štedrosti

Súcit, empatia a starostlivosť o iných vám pomôžu získať pokoj a obklopiť sa pozitívnou energiou. Rešpektujte druhých a správajte sa k nim pekne.

12. Zákon súčasnosti

Posúvajte sa dopredu a nezastavujte.

Nestrácajte čas premýšľaním o tom „čo by sa stalo, keby“: nemá to zmysel.

Sústreďte sa na súčasnosť a zabudnite na minulosť. Budúcnosť príde sama, aj bez toho aby ste o nej rozmýšľali.