VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

Pražíme zemiaky správne: 6 cenných pravidiel

Like? Daj Like!

Pravidlo č.1

Zemiaky po čistení a krájaní istotne je treba namočiť v studenej vode. Voda má byť studená, aby vytiahla škrob. V prípade, že voda bude horúca alebo teplá, škrob sa zostane, a hotové jedlo sa bude viac podobať duseným zemiakom. Škrob prekáža zemiakom sa osmažiť, preto je treba ho odstrániť namáčaním. Čím zemiaky sú mladšie, tým dlhšie ich je treba máčať. Najlepšie by bolo, ak to bude trvať 30 minút alebo 1 hodinu.

Pravidlo č.2

Po namočení zemiaky je treba dôkladne vysušiť. Bude lepšie, ak dáte zemiaky do sitka a potom vysušíte na papierovom uteráku. Vhodný bude aj obyčajný plátenný. Zemiaky majú byť suché, pretože zostatky vlhkosti nebudú dávať, aby sa vytvorila chrumkavá vrstvička. A okrem toho kontakt vody s horúcim olejom môže spôsobiť škvrny na vašej zástere alebo kuchynskom náradí.

Reklama

Pravidlo č.3

Panvica musí byť rozpálená, a olej na nej je zahriatý. Netreba šetriť olej, zemiaky majú byť doň dobre ponorené. Nezabudnite, že milované mnohými hranolky sa pražia vo veľkom množstve oleja.

Pravidlo č.4

Pridávať soľ a rôzne koreniny je treba len po tom, kedy zemiaky budú hotové. Ak pridáte soľ počas vyprážania alebo pred ním, zemiaky budú dávať vlahu, pre ktorú sa nevytvorí chrumkavá vrstvička. Potom čo zemiaky budú hotové, vyložte ich na misu dierovanou lyžicou, a to umožní odkvapkanie prebytočného oleja. Potom pridajte soľ a koreniny.

Pravidlo č.5

Nikdy neprikrývajte zemiaky krytom počas vyprážania. Ak chcete, aby bola chrumkavá vrstvička zemiaky majú byť vyprážané na otvorenej panvici.

Pravidlo č.6

Nedávajte príliš veľa zemiakov na panvicu. Optimálne je 2-3 vrstvy. Nie viac. Chutné odporúčania: Chcete pridať hotovým zemiakom pikantnú arómu a chuť? Vtedy, pred varením v horúcom oleji opražte niekoľko zúbkov cesnaku. Po tom, ak sa on osmaží, odstráňte ho a dajte sa smažiť zemiaky. Ak do vriaceho oleja hodiť vetvičku rozmarínu a o niekoľko minút vytiahnuť, hotové zemiaky budú mať príjemnú ihličnatú vôňu a ľahkú príchuť.

Dobrú chuť!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.