Zostal som sa bez smartfónu a týždeň som chodil so starou Nokia 3310


Pre vzniklú životnú situáciu som sa zostal bez smartfónu, ale pretože bez komunikácie je ako bez rúk, našiel som medzi hračkami svoju starú Nokia 3310 a týždeň som chodil s ňou.

Deň 1.

Ráno som sedel díval sa oblokom, pocit bezvýchodnosti neopúšťal.

Hodina na prípravy do práce – to je veľmi veľa. Prichystal som sa za 15 minút. Prichystal som manželku a deti. Manželka nadávala, pretože pracuje doma a nikam sa nechce chystať.

Cestou do práce som zistil, že idem nie sám a dookola sú ľudia, usmieval som sa a zdravil som všetkých nastupujúcich do autobusu cestujúcich. Idem sám vo svojej polovici autobusu, ľudia sa boja ísť vedľa mňa.

V práci som urobil všetku prácu za 4 hodiny. Šéf pochválil a dal ďalšiu prácu. Čierno-biely hadík je skvelá hra, pravda, musel som si zvyknúť, že je potrebné používať tlačidlá, ale motorika sa zlepšila.

Počas večere som sa porozprával s manželkou. Zistilo sa, že máme rôzne problémy, ktoré je treba riešiť.

Deti kričali a volali mamu, ale som vytrvale robil s nimi úlohy. Násobenie desatinných zlomkov – to je zlo. Sedím, čítam učebnicu matematiky pre 4. triedu.

Advertisements

Deň 2.

Vstal som zo zvyku hodinu pred prácou. Pripravil som raňajky. Deti povedali, že omeleta so šprotami nie je chutná. Hlúpe, čo ony chápu vo varení.

V záchode som našiel skanvordy z roku 2005. Cítim sa ako erudovaný.

V autobuse som sa usmieval a zdravil som cestujúcich, ľudia sa žehnali a odsadávali ďalej.

V práci som všetko urobil za 3 hodiny. Prejavuje sa prax. Šéf pochválil pri všetkých a dal ešte práce. Kolegovia sa zlostne pozreli a prestali so mnou rozprávať.

Hadík je najlepší. Prsty bolia akoby po 5 hodinách hrania na gitare.

Spomenul som si, že viem hrať na gitare. Rozhodol som toto uplatniť v praxi po večeri. Prsty bolia akoby po hadíku.

Desatinné zlomky sa násobia s rýchlosťou kalkulačky. Vidím úctu v očiach detí.

Advertisements

Deň 3.

Omeleta s klobásou sa zapáčila viac ako so šprotami. To je čudné. V očiach manželky je vidieť pocit vďačnosti. To je prijemné. Zajtra uvarím ravioli so šprotami. Spoznajte našich.

Sprievodca v autobuse sa zdraví ako príbuzného. Obrátil som pozornosť, že ľudia sa prestali plašiť, keď ich zdravíš. Ale podozrenie sa v pohľade zostalo.

Urobil som všetku prácu za 2 hodiny. Šéf pochválil a sľúbil vydať prémiu. Kolegovia sa pozerajú so slabo skrytým hnevom.

Hadík si najedol štvorčekov a zaberá takmer celú obrazovku.

Príduc domov som uvaril večeru. Navy cestoviny so šprotami. Deti zjedli všetko. Dobre urobili. Je čudné, ale pes leží pod stolom, nemôže sa pohnúť a od neho vonia šprotami.

Našiel som v pivnici diaprojektor a pozeral som s deťmi rozprávky. Deti mi povedali, že to je akýsi pomalý kreslený film.

Manželka ma poprosila zavesiť obraz. Kedy som zatĺkal klinec udrel po prstoch. Bolí to.

Advertisements

Deň 4.

Manželka vstala o hodinu skôr ako ja a pripravila raňajky. To je divné, šproty sú preč, je treba kúpiť.

Pred odchodom do práce som pobozkal manželku a objal deti. To je prijemné.

Sprievodkyňa sa pozdravila ako rovnakého. V pohľadoch ostatných cestujúcich bolo vidieť láskavosť. Ľudia sa začali usmievať a zdraviť v odpoveď.

V práci som urobil všetko za hodinu. Čo tu povieš, to je skúsenosť. Šéf pochválil a povedal, že som prerástol svoju funkciu. Ponúkol, aby som sa stal jeho zástupcom. To je úžasné.

Na požiadanie manželky zavesiť obraz som zatĺkol klinec, opravil som všetky zásuvky a stôl, nafarbil obločnicu. Kocúr, ktorý obyčajne spí na obločnej doske – prilepil sa. Ten je hlúpučký.

Deti s krikmi „Ocko“ požiadali, aby som sa s nimi pohral. Ukázal som ako sa hrá v kameň, nožnice, papier. Na druhej minúte som začal prehrávať.

Deň 5.

Zobral som z opravy smartfón. Vymazal som všetky hry, nechal som len hadíka.