VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

Štvorček na zubnej paste hovorí veľa! Skontrolujte, aká je jeho farba a budete prekvapení

Like? Daj Like!

Najlepšia zubná pasta by mala nielen dokonale očistiť povlak zo zubov, bieliť a dezinfikovať. Mala by byť hlavne bezpečná! Ako sa ukázalo, zloženie výrobku, ktoré aktuálne všetci používajú, zostáva veľmi žiaduce… Pozrite sa bližšie na tubu vášho obľúbeného hygienického výrobku a na jeho označenie!

Reklama

Ako si vybrať zubnú pastu

Podľa farebného štvorca na tube, môžete ľahko určiť vlastnosti zloženia pasty.

OZNAČENIE NA TUBE ZUBNEJ PASTY

1. Zelený štvorec hovorí, že pasta sa skladá takmer výlučne z prírodných zložiek. Mimochodom takéto štvorce možno nájsť aj na tubách inej kozmetiky!

1. Modrý štvorec znamená, že pasta obsahuje prírodné aj chemické zložky.

2. Červený štvorec na tube indikuje prítomnosť malého množstva nebezpečných chemikálií: takáto pasta by sa nemala nikdy prehltnúť!

3. Čierny štvorec na tube je najnebezpečnejším znamením. Sú to absolútne škodlivé zubné pasty, ktoré sú zložené výlučne z chemikálií! Výrobcovia toto označenie používajú už veľmi dlho! Je mimoriadne dôležité skontrolovať detskú zubnú pastu, pretože deti pri čistení zubov často pastu prehĺtajú.

Rada nad zlato znie, vyberajte si iba prírodné produkty! Nikto nevie, čo v budúcnosti povedie k bezmyšlienkovému použitiu nebezpečných chemikálií v každodennom živote.

Pracie prášky, čistiace prostriedky, zubné pasty: to všetko by malo byť čo najekologickejšie. Existujú štúdie, ktoré potvrdili, že takéto produkty bežnej potreby sú najčastejšou príčinou alergií u detí a dospelých, taktiež astmatických záchvatov, či kožných ochorení rôzneho druhu.

Podeľte sa o tieto informácie so svojimi priateľmi! Nevystavujte sa zbytočne nadmernej chémii. Tú istú zubnú pastu si môžete vyrobiť vlastnoručne a nebude o nič horšia ako tá z obchodu. No za to bude úplne bezpečná!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.