Stlačte prstenník na 5 minút … Staroveká čínska metóda funguje


Mnohí vedia, že v ušných lalokoch a v nohách je veľa nervových zakončení. Ale len málokto vie, že sa nachádzajú aj v rukách.

Vďaka tomu dokážeme robiť s naším telom úžasné veci!

Čínska medicína – konkrétne reflexológia – uvádza, že na rukách existujú aktívne body, s pomocou ktorých môžete ovplyvniť telo a dušu.

1. Dlaň

Začnime s dlaňami. Odborníci hovoria, že dlaň je zodpovedná za emócie a pocity. Okrem toho pravidelná palmová masáž zabraňuje zápche, stresu, nevoľnosti a hnačke.

Advertisements

2. Surja mudra

Ak trpíte nedostatkom chuti do jedla alebo iným ochorením spojeným s trávením a metabolizmom, táto jednoduchá technika vám pomôže.

3. Veľký palec

Ak vás bolí hlava, neponáhľajte sa prehrabávať kabelku a zúfalo hľadať liek proti bolesti. Snažte sa najprv stlačiť palec po dobu 5 minút.

Advertisements

4. Malíček

Predpokladá sa, že tento prst je spojený so sebahodnotením, nervovým vypätím a stresom. Päťminútová masáž vám výrazne zlepší náladu!

5. Stredný palec

Ste podráždený? Uvoľnite svoj hnev podržaním stredného prsta po dobu 5 minút. Reflexológovia hovoria, že toto cvičenie upokojuje a znižuje krvný tlak.

Advertisements

6. Prstenník

Stlačte prstenník na 5 minút, aby ste sa zbavili smútku a iných negatívnych emócií.

7. Dlaň na dlaň

Ak ste niekedy cvičili jogu, potom poznáte túto techniku. Pomáha koncentrovať sa a normalizuje krvný tlak.

Advertisements

8. Ukazovák

Reflexológovia veria, že ukazovák je spojený so svalovou bolesťou. Okrem toho, stláčanie ukazováka a mierne trasenie vás zbaví strachu, rozpakov a sklamania.

Vyskúšajte to – určite vám to neublíži!