Japonská metóda, ktorá vtiahne brucho a narovná chrbát


Rozšírený trend sedavého životného štýlu sa u ľudí prejavuje problémami s chrbticou. Túto jednoduchú a účinnú techniku korekcie postavy vyvinul japonský lekár Fukutsuji asi pred 10 rokmi. Spočíva v tom, že pomáha zbaviť sa ochabnutého žalúdka a navracia kostru do jej prirodzenej polohy.

Iba päť minút denne podľa pokynov a tvar tela sa výrazne zmení, váš pás bude tenší a chrbát bude rovnejší.

Keď bola táto metóda prvýkrát uverejnená, kniha sa predala v obrovskom náklade – viac ako 6 miliónov kópií. Celú podstatu tejto techniky možno opísať pomocou niekoľkých odporúčaní:


Advertisements

1. Skrúťte uterák tak aby vznikol valček najmenej 40 cm dlhý a 7–10 cm hrubý. Zviažte ho tak, aby sa nerozmotal.

2. Posaďte sa na pevný vodorovný povrch (mäkká posteľ sa medzi pevné povrch neráta, ideálny je – gauč, masážny stôl alebo si rozložte na podlahe karimatku), zvinutý valček položte za seba.

3. Jemne sa uložte na chrbát a držte valec rukami tak, aby bol pod spodnou časťou chrbta – presne pod pupkom. Toto je dôležitý moment.

4. Rozkročte nohy na šírku ramien a opatrne spájajte chodidlá tak, aby sa palce navzájom dotýkali a päty boli od seba vzdialené 20–25 cm.

5. Vystreté ruky natiahnite za hlavu, otočte ich dlaňami dole a spojte malíčky.

6. Opatrne sa posnažte o to, aby sa vaše veľké prsty na nohách dotýkali malíčkov rúk.

7. V takejto polohe zostaňte 5 minút. Vstávajte pomaly, pretože počas cvičenia sa kosti a kĺby mierne pohybujú.

Advertisements

Ak všetko urobíte správne, budete cítiť, ako sa vaša kostra začína narovnávať a nadobúda svoju prirodzenú polohu. Brucho sa postupne vtiahne dnu a vnútorné orgány si nájdu čo najvhodnejšie umiestnenie.

Spočiatku je dosť ťažké vydržať až 5 minút, takže začnite postupne – na 2 až 3 minúty. Výsledok bude viditeľný už po mesiaci tohto jednoduchého cvičenia. Je to skvelá alternatíva k cvičeniam na posilnenie chrbtice. Vyskúšajte túto metódu – chrbát sa vám poďakuje.