Darčeky, ktoré by sa nemali nikdy nikomu dávať!


Vybrať darček môže byť niekedy dosť zložité. Kúpa darčeka je zodpovedná, ale aj vzrušujúca vec. Niektorí ľudia si nad tým príliš nelámu hlavu a jednoducho kúpia obdarujú muža ďalším párom ponožiek alebo ženu ďalšou panvicou.

Avšak pri výbere vhodného darčeka treba brať do úvahy aj veľa znamení.

1. Hodinky

V mnohých krajinách sa darovanie hodiniek považuje za prejav nevkusu. V Číne takýto dar symbolizuje odpočítavanie času do smrti. V iných oblastiach je symbolom nesúladu.

2. Nôž

V Európe nie je zvykom darovať ostré predmety, pretože môžu byť predzvesťou problémov v domácnosti.

V Latinskej Amerike darček v podobe noža symbolizuje „preseknuté“ puto s obdarovanou osobou. Na Kaukaze a orientálnych krajinách darovanie reznej zbrane neznamená nič mimoriadne.

3. Ponožky

Je všeobecne rozšírená povera, že ak žena daruje mužovi ponožky, tak ju opustí.

4. Kniha

Zvykne sa hovoriť, že knihu možno darovať kolegom a príbuzným, ale nie manželovi alebo manželke. Takýto dar je predzvesťou hádok a roztržiek v domácnosti.

5. Perly

Perly symbolizovali v starovekom Grécku slzy morských panien. Takýto dar je predzvesťou sĺz.

6. Zrkadlo

Najviac povier sa spája so zrkadlami. Hovorí sa, že zrkadlá pritiahnu do vášho domova nešťastie.

7. Riad

Popraskaný, rozbitý a naštrbený riad je tým najvhodnejším darčekom. Symbolizuje „rozbitý“ život.

Ak predsa len chcete darovať nejaký riad, nezabudnite dovnútra niečo vložiť.

Rozbíjanie riadu na svadbe sa považuje za dobrú tradíciu, ktorá predznamenáva šťastie v rodine. Mladomanželia týmto zanechajú za sebou všetko zlé.

8. Kufor, kabelka, peňaženka (prázdna)

Keď darujete niektorý z týchto predmetov, snažte sa doň niečo vložiť. Peňaženka bez peňazí sa kategoricky nesmie dávať ako dar. Vložte do nej mincu alebo bankovku.

9. Rastliny a zvieratá

Keď dávate takýto dar, nezabudnite si zaň vypýtať výkupné. Bez takéhoto výkupného nebude môcť nový člen rodiny nájsť pokoj a svoje miesto v novom domove.

10. Viazanka

Viazanka zväzuje ľudí. Medzi darcom a novým majiteľom viazanky sa vytvára neviditeľné puto. Preto tento darček môžete darovať len veľmi blízkemu človeku.

11. Papuče

Podľa viacerých povier darované papuče priťahujú k obdarovanému chorobu alebo smrť. Biele papuče sú zvlášť nevhodné ako darček.

12. Jantár

Šperky z jantáru symbolizujú odlúčenie v blízkej budúcnosti.

13. Pletené veci

Táto výstraha môže byť užitočná pre slobodné dievčatá. Hovorí sa, že pletená vec, ktorú darujete milovanému človeku, je predzvesťou cudzoložstva. Preto je lepšie darovať takéto veci až po svadbe.

14. Spodná bielizeň

Žena, ktorá daruje manželovi spodnú bielizeň, ho provokuje k nevere.

15. Retiazka

Rozchod medzi ľuďmi sa dá vysvetliť retiazkou, ktorá sa pri darovaní roztrhla.

16. Sviečka

Sviečka ako dar symbolizuje blížiaci sa pohreb, preto takýto dar odmietnite. Darovať by sa nemali ani dekoratívne sviečky.

17. Kozmetika na umývanie

O mydlách, géloch a šampónoch sa bežne traduje, že „vymyjú“ darcu zo života obdarovaného.

Ak si za niektorý z týchto „nevhodných“ darčekov vypýtate symbolické výkupné, z darčeka sa stáva kúpená vec a tým stráca svoj negatívny zmysel.