9 predmetov, ktorých význam si mnohí neuvedomujú


Každodenný život je plný rôznych predmetov a vecí, o ktorých ani nevieme a vôbec ich nepoužívame spôsobom, na aký boli prvotne určené. V tomto článku sa vám pokúsime bližšie predstaviť tieto alebo aj iné zariadenia …

Drážka na spodku šálky

Najčastejšie si môžte tieto šálky zakúpiť v obchodoch svetoznámej spoločnosti IKEA. Drážky v spodnej časti sú potrebné pre pohodlné umytie pohárov v umývačke riadu. Keď tieto šálky ležia zdola nahor, voda prúdi von cez drážky a teda plynulo steká, nezostáva tam.

Box pod rúrou

Veľa ľudí v tomto boxe skladuje plechy. V skutočnosti je navrhnutý tak, aby sa tam dali skladovať hotové jedlá, zatiaľ čo ostatné sa stále varia. Aj v tomto boxe, môžete pred podávaním pokrmu zahriať riad, ktorý pomáha udržiavať jedlo dlhšie teplé.

Dlhý krk na pivných fľašiach

Tento krk nie je vôbec rozmarom dizajnérov. Slúži na to, aby ste zaň držali fľašu. Vďaka tomu sa nápoj nezohreje z tepla vašej dlane.

Šípka vedľa kontrolky na tankovanie

Táto pomôcka sa bohužiaľ nenachádza na všetkých autách. Šípka ukazuje, na ktorej strane je nádrž umiestnená. Hodí sa vám to hlavne vtedy ak šoférujete prenajaté auto.

Palička a diera na rukovätiach lisu na cesnak

Lis na cesnak bol vynájdený na to aby sa s jeho pomocou dalo tiež zbaviť višňových kôstiek. Napr. jahoda, vložíte ju do diery, lis stlačíte – a vualá!

Nášivka s výrezom na batohu

Predtým boli takéto nášivky pripevnené výlučne na cestovné batohy. Cez výrez môžete pretiahnuť a upevniť karabíny a laná. V dnešnej dobe to možno vidieť všade,na každom batohu. Aktuálne ide o detail dizajnu.

Uzáver na konci kancelárskeho noža

Tupý hrot takéhoto noža najčastejšie lámete kliešťami alebo jednoducho rukami. Ale na tomto konci môžete použiť zátku alebo záslepku. Stačí ten koniec odstrániť, položiť ho na nepotrebnú časť čepele a odlomiť.