Dale Carnegie. 15 užitočných rád pre všetky životné udalosti


Múdry psychológ, talentovaný učiteľ, spisovateľ od Boha a zároveň jeden z najúžasnejších ľudí svojej generácie, Dale Carnegie. Jeho meno sa zapísalo zlatými písmenami do histórie celého ľudstva. Skutočne a celkom úprimne veril, že v podstate neexistujú zlí ľudia, sú iba zlé okolnosti. Dodal, že človek by sa mal na problémy ľudí pozerať každý deň z iného uhla a potom sa stane zázrak – všetky negatívne momenty sa okamžite premenia na pozitívne.

On poznal tieto pomerne jednoduché pravdy a zrazu sa stal pozitívnym a šťastným človekom svetského života, ktorý bol zakrytý okolnosťami, a prestal si kaziť svoju náladu a tiež náladu ľudí okolo seba. Carnegieho rady sú veľmi efektívne, vychádzajú z teórie koexistencie bez konfliktov, keď komunikácia prináša len potešenie a váš život sa stáva šťastnejším. Tu sú tieto rady, aplikujte ich v živote a žite šťastne:

1. Pre každú osobu je najsladším a najpríjemnejším zvukom jeho vlastné meno, takže ak chcete prilákať partnera, vždy ho oslovujte menom.

2. Život je usporiadaný tak, že v ňom existuje veľa problémov, úzkosti a rôznych nepríjemností, ktoré možno vyjadriť slovom LIMON. Ak teda chcete byť šťastní, naučte sa z nich vyrábať limonádu.

3. Ak máte nepriateľov, nebojte sa ich, musíte sa báť iba falošných priateľov.

4. Je potrebné sa naučiť iba jednu vec – byť absolútne ľahostajní k ľuďom, ktorí sú zaneprázdnení celý deň a noc iba sami sebou.

5. Ak dokážete porozumieť pohľadu partnera a pozerať sa na veci jeho očami, stanete sa neporaziteľní a všetko bude podliehať vám.

6. Na dosiahnutie úspechu v živote nepotrebujete veľa, jednoducho musíte byť stále plne vyťažení. Lenivosť je cesta, ktorá nikam nevedie.

7. Nikdy nikoho nekritizujte ani sa nesťažujte na svoj život, tieto kroky iba prehĺbia vaše vlastné problémy.

8. Vždy sa usmievajte, aj keď sa na to necítite, vynaložte na to svoju silu. Úsmev a smiech sú ozdobou šťastia a šťastie pritiahne do vášho života iba radosť a svetlo.

9. Ak sa človek práve rozhodol zmeniť svoj život k lepšiemu, už dosiahol úspech na 50%.

10. Milá rada pre ženy: nikdy neobviňujte svojho manžela, pretože je to obyčajný človek a ako každý, aj on je náchylný k chybám. Keby vždy robil správne rozhodnutia, potom by bol prinajmenšom svätý a … je nepravdepodobné, že sa oženil.

11. Vo svete ľudí môžete získať lásku k inej osobe iba jedným spôsobom – dať mu svoju vlastnú lásku bez toho, aby ste na oplátku od neho čokoľvek žiadali.

12. Múdry človek sa líši od hlúpej osoby iba tým, že žije každý deň ako nový život.

13. Nemyslite na budúcnosť, nebojte sa o ňu, ešte neprišla, nežijete však ani v minulosti, tá už prešla. Žite v súčasnosti, užívajte si každodenné veci dnes, práve teraz.

14. Nikdy sa nebojte, nestaňte sa otrokom. V skutočnosti strachu nikde niet, existuje iba vo vašej hlave.

15. A nakoniec. Naučte sa správať tak akoby ste boli najšťastnejšou osobou na svete. Po nejakom čase budete prekvapení, keď si uvedomíte, že ste omnoho šťastnejší ako predtým.