Al Pacino: „Potrebujem jedného cestujúceho, s ktorým sa doveziem až na konečnú“


Alfredo James Pacino – americký filmový a divadelný herec, režisér, scenárista. Najviac ho preslávili jeho gangsterské role je Michael Corleone v trilógii Krstný otec, Francis Ford Coppola a Tony Montana vo filme Briana De Palmu Zjazvená tvár. Postava Franka Sladeho vo filme Vôňa ženy, priniesla hercovi Oscara v kategórii Najlepší herec.

1. Nepotrebujem krásnu manželku, za peniaze, jej môžem kúpiť akýkoľvek vzhľad. Nepotrebujem bohatú slečinku. Už mám všetko. Nepotrebujem láskavú. Takmer všetky ženy sa takými stanú pri mojich peniazoch, a tie, ktoré sa nestanú si môžem peniazmi získať. Potrebujem slušnú ženu. Vernosť a dobrú povesť si nemožno kúpiť za žiadne peniaze na svete.

2. Nikdy nikomu nič nevysvetľujte – každý si veci vysvetlí tak aby boli prospešné hlavne pre neho.

3. Ako dieťa som sa modlil k Bohu aby mi priniesol bicykel … potom som si uvedomil, že Boh pracuje inak … Ukradol som bicykel a začal sa modliť k Bohu za odpustenie.

4. Prvé pravidlo je nevzdávať sa. Druhým pravidlom je pamätať si prvé pravidlo.

5. Je ľahké oklamať oko, ale je ťažké klamať srdce.

6. Je pravda, že som zviazaný jazykom. Musím so sebou žiť 50 rokov, aby som si začal uvedomovať, o čom hovorím.

7. Moja matka zomrela skôr, ako som sa stal slávnym. Pamätám si, že mi bolo asi desať rokov. Náš byt bol na najvyššom poschodí. Bol veľmi chladný. Zospodu, z uličky, ma volali priatelia, aby som išiel pobehať ulicami. Ale mama ma nepustila. Bol som strašne nahnevaný a neustále som na ňu kričal. Znášala moje urážky. A tým mi zachránila život. Vidíte, všetci tí chlapci, ktorí ma vtedy volali na prechádzku, už nie sú na svete. Chcela, aby som sa nepreháňal ulicami neskoro v noci, ale aby som si robil domáce úlohy. A práve preto tu teraz sedím a rozprávam sa s vami. Všetko je veľmi jednoduché, však? Ale sme tak zábudliví …

8. Kľúčom k úspechu je túžba. A vo mne neustále horí.

9. Často o mne hovoria, že som otravný chvastúň alebo mizantrop. Varujem každého: v skutočnosti som oveľa horší.

10. Jeden rok som bol nesmierne závislý od alkoholu a liekov. Mimochodom, s tým všetkým som už dlho zviazaný. Vtedy som sedel na gala večere a premýšľal: „Ak ma vyhlásia, pôjdem na pódium a tam ma ocenia, neuverím tomu!. “

11. Nerozumiem, prečo ľudia nenávidia bisexuálov, homosexuálov a lesbičky? V mojej hlave nie je na to žiadne rozumné vysvetlenie. Považujem za prirodzené, milovať koho chcete … ženu alebo muža. Majte ich radi – a toto je najdôležitejšia vec!

12. Boli časy, keď som roznášal noviny s názvom Show Business. Nikdy nezabudnem, koľko mi za to platili: dvanásť dolárov. Desať a dva kúsky papiera – 2 doláre. Okamžite som si zmenil tucet, aby som mal dvanásť jednodolárových bankoviek. Keď sme platili v bare, pľuli sme na dolár vyberajúci z peňaženky, pričom sa zdalo, že máte pri sebe veľa peňazí.

13. Knihy a hry mi pomohli pochopiť seba a svet okolo mňa, došlo k posunu, stal som sa rozumnejším.

14. Pýcha a arogancia sú služobníkmi diabla. Ak ich nemôžete ovládať, začnú ovládať oni vás.

15. Aj keď som hral kuchára vo filme Frankie a Johnny, nechceli odomňa, aby som nič varil. Ak by som začal variť, všetko by skončilo tragédiou. Vážne. Môžem hrať rolu. Večera pripravená nie je.